Hakkımızda

Av. Fatih KARAMERCAN, LL.M.;

22 Kasım 1983 Nazilli doğumludur. 2001 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 4 yılda bitirerek 2005 yılında mezun oldu. Hukuk Fakültesi 4. sınıfta Ceza Muhakemesi Hukuku dersinde isteğe bağlı olarak seçilen konuların arasından ‘‘Yasak İfade Alma ve Sorgu Yöntemleri’’ konusunda ödev alarak çalışma yapmıştır. Çalışması Hocası tarafından takdire şayan görüldüğü için asistanlık teklifi almış fakat baba mesleği olan avukatlığı tercih etmiştir.

2005 yılının Eylül ayında İzmir Barosu’nda avukatlık stajına başlamış ve 1 yıl sonra "Gemi İpoteği Kavramı ve Kurulması" adlı çalışması ile stajını tamamlamıştır.

2007 yılı Mart ayında Aydın Barosu’nda babası Av. Namık Kemal KARAMERCAN’ın cübbesini giydirmesi ile avukatlığa adım atmıştır. 5 yıl boyunca Aydın Barosu’na kayıtlı olarak babası Av. Namık Kemal KARAMERCAN ile birlikte avukatlık yapmış olup 2012 yılı Ağustos ayından beri İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürmektedir.

25.02.2012 tarihinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde Sürekli Eğitim Merkezi'nde Aile Hukuku Derneği'nin destekleriyle düzenlenen “Edinilmiş Mallara Katılma Rejimi ve Tasfiyesi” Eğitimi ve Sertifika Programı Kapsamında Bilirkişi Sertifikası’nı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve Aile Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şükran ŞIPKA Eğitmenliği’nde almıştır.

2014 yılının Nisan ayında Seçkin Yayıncılık'tan çıkan ve ilk baskısını yapan "Katkı – Değer Artış Payı & Katılma Alacağı Davaları" isimli kitabı, 6. baskısını 2020 yılının Ekim ayında yapmıştır. Yine, 2016 yılının Ocak ayında Seçkin Yayıncılık'tan çıkan ve ilk baskısını yapan "Dava ve Cevap Dilekçesinin Unsurları – Somutlaştırma Yükü" isimli kitabı, 2. baskısını 2021 yılının Mart ayında yapmıştır. 35 yazarlı, 6 editörlü ve 5 Ciltlik “Hukuk Davaları” isimli çalışmanın “Hukuk Davaları – 4” kısmında yer alarak “Eşler Arasında Mal Rejimine İlişkin Davalar” isimli bölümünü ele almıştır. 2019 yılının Eylül ayında Seçkin Yayıncılık'tan çıkan ve ilk baskısını yapan "Edinilmiş Mallara Katılma Rejiminde Eşin Üçüncü Kişilere Karşı Dava Hakkı (TMK m. 229, 241)" isimli kitabı, 2. baskısını 2020 yılının Ekim ayında yapmıştır. Ayrıca, çeşitli hukuk dergilerinde yayımlanmış birçok makalesi de bulunmaktadır.

22.07.2019 tarihinde tez danışmanı sayın Doç. Dr. Bilgehan YEŞİLOVA, tez jüri üyesi sayın Prof. Dr. Meral SUNGURTEKİN ÖZKAN ve tez jüri üyesi sayın Doç. Dr. Gamze TURAN BAŞARA huzurunda "Edinilmiş Mallara Katılma Rejiminde Eşin Üçüncü Kişilere Karşı Dava Hakkı (TMK m. 229, 241)" isimli yüksek lisans tezi oybirliğiyle başarılı bulunmuş ve LL.M. ünvanını almıştır.

2020 yılının Ekim ayında 2. baskını yapan "Edinilmiş Mallara Katılma Rejiminde Eşin Üçüncü Kişilere Karşı Dava Hakkı (TMK m. 229, 241)" isimli eseri, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi kütüphanesinde, 2021 yılının Mart ayında 2. baskısını yapan "Dava ve Cevap Dilekçesinin Unsurları – Somutlaştırma Yükü" isimli kitabı Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve ABD'nin ulusal kütüphanesi olan ve Washington'da bulunan Kongre kütüphanesinde, 2020 yılının Ekim ayında 6. baskını yapan "Katkı – Değer Artış Payı & Katılma Alacağı Davaları" isimli kitabı ise Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Princeton Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve ABD'nin ulusal kütüphanesi olan ve Washington'da bulunan Kongre kütüphanesinde yer almıştır.

Misyonumuz

Müvekkillerimize ve müvekkilimiz olabilecek kişilere veya şirketlere karşılaştıkları hukuki sorunlara karşı olabildiğince güncel, gerçekçi ve hızlı çözümler bulmak, karşılıklı güven ilkesinden taviz vermeden hukukun gerektirdiği etik ilkelere bağlı kalmaktır.